Gyógymasszázs
A gyógymasszázst gyógyító jelleggel végzik, általában orvosi utasításra, alapja a svédmasszázs, tehát az európai irányzathoz tartozik.
A gyógymasszázs kifejezetten, a nem teljes értékűen működő testrészekre irányul. A kezelés időtartama teljes mértékben a panasz mennyiségétől és erősségétől függ.
A gyógymasszázs amellett, hogy enyhíti a panaszokat, serkenti a vérkeringést és az anyagcserét, ellazítja az ízmokat, növeli a teljesítményt, továbbá az immunrendszerre is pozitív hatással van. Izomlazító hatása miatt izomgörcsök, húzódásos panaszok, továbbá váll, nyak és hátfájás esetén is alkalmazható.
Fájdalomcsillapító hatása kettős: elsősorban az agyban, tehát hasonlóképpen csillapítja a fájdalmat, mint a fájdalomcsillapító tabletták, másodsorban speciális területeken való mechanikus behatás által az agyat fokozott endorfin termelésre készteti, amely szintén fájdalomcsillapítóként hat a szervezetre.
A gyógymasszázs nyugtató hatása is közismert, hiszen az izmok allazítása stresszoldó hatással bír. Mivel erős stresszoldó hatása van, ezért a stresszből eredő fejfájás, illetve alvás zavarok esetén is pozitív hatással van a páciensre.
Leginkább azok élvezhetik ezeket az előnyöket, aki erős fizikai vagy szellemi megterhelésnek vannak kitéve huzamosabb időn keresztül.
A gyógymasszázst nem lehet túladagolni, minden helyzetben, minden emberre pozitív hatással bír. Érdemes azonban figyelembe venni, hogy a gyógymasszázs nem minden esetben elegendő és nem helyettesíti az orvosi kezelést.
A masszázs ellenjavallatai:
Előzetes bejelentkezés szükséges: